Testowanie managera

zmiotkmmiotkCzy dla managera zarządzanie kilkudziesięcioosobowym zespołem specjalistów może być wyzwaniem? Zdecydowanie tak! Czy wyzwanie będzie większe, jeśli jego team nagle powiększy się o testerów? Zdecydowanie tak! Czy były programista, a teraz manager, może zrozumieć testerów? Zdecydowanie tak! Manager stara się i chyba czasami mu się to udaje…

W ramach mojego wystąpienia chciałbym podzielić się z Wami moimi przemyśleniami, problemami i wyzwaniami, z którymi zetknąłem się w takiej właśnie sytuacji.

Dodatkowo opowiem o tym, jak widzę rolę managera w interdyscyplinarnych zespołach. Zahaczę o wizję nowoczesnego stylu zarządzania ludźmi— kierownik nie jest już nieomylnym i wszechwiedzącym szefem, powinien być raczej liderem dla reszty teamu. Jakie zatem są jego zadania? Przekornie można by nawet zapytać: czy manager w ogóle jest potrzebny?

Każdą sprawę warto rozpatrywać z wielu punktów widzenia, dotyczy to również zarządzania zespołem. Dlatego postanowiłem zaprosić do współpracy nad przygotowywaniem prelekcji swoją żonę, przyszłą testerkę oprogramowania. Dzięki temu mam szansę dowiedzieć się, jakie oczekiwania wobec relacji w zespole ma osoba debiutująca w branży, jak wyobraża sobie rozwój swojej kariery, czego się obawia i jakie warunki należy jej zapewnić, aby testowanie przynosiło jej satysfakcję. Nie od dziś wiadomo, że najwydajniej pracują ci, którzy lubią to, co robią.


Tagged under:
TwitterFacebookLinkedInGoogle+