Testowanie aplikacji mobilnych w chmurze – Amazon Device Farm vs Test Object

15-remakeTestowanie aplikacji mobilnych niesie ze sobą wiele wyzwań. Jednym z największych jest ogromna ilość platform, na których raz wypuszczona na rynek aplikacja może zostać uruchomiona. Mimo, że rynek jest niemal całkowicie opanowany przez dwa systemy operacyjne iOS i Android, nie ma gwarancji, że inny telefon czy tablet (nie wspominając o zegarkach) obsłuży naszą aplikację poprawnie. Szczególnie w przypadku Androida mamy do czynienia z różnymi wersjami i implementacjami.

Samodzielne utrzymywanie „parku maszynowego” do testowania aplikacji stało się już dawno niemal całkiem niemożliwe, a już na pewno nieopłacalne. Stąd też rosnąca popularność rozwiązań do testowania aplikacji mobilnych w chmurze. Szczególną uwagę zwracają dwa rozwiązania: AWS Device Farm, jedna z usług Amazona oraz Test Object niemieckiej firmy o tej samej nazwie.

Obie platformy zapewniają dostęp do pokaźnej ilości urządzeń mobilnych. Obie dają możliwość wykonywania testów manualnych, jak i uruchamiania testów automatycznych z wykorzystaniem Appium.

Celem wystąpienia jest przedstawienie mocnych i słabych stron obu rozwiązań oraz zaprezentowanie przykładów ich wykorzystania. Obie platformy różni także polityka cenowa, dlatego warto zastanowić się, które rozwiązanie lepiej pasuje dla różnych typów projektów.

Profil prelegenta

Tagged under:
TwitterFacebookLinkedInGoogle+