Pimp your team! Coaching w pracy lidera – tips, tricks & practice

Dec-remake

Martyna-remake Karolina-remake

 

 

 

 

Oswajamy tematykę coachingu i wykorzystania narzędzi coachingowych w codziennej pracy lidera. Warsztat, łącząc w sobie omówienie teoretyczne i ćwiczenia praktyczne, dotknie tematyki coachingowego stylu zarządzania. Omówimy i przetestujemy narzędzia wzmacniające odpowiedzialność zespołu za realizację jego celów (np. GOLD, model GROW). Popracujemy również nad wzniesieniem na wyższy poziom takich umiejętności jak aktywne słuchanie i zadawanie dobrych pytań. W czasie warsztatu każdy uczestnik będzie miał okazję przećwiczyć omawiane narzędzia na przykładzie sytuacji z życia lidera, a także zostanie wyposażony w instrukcję wykorzystania ich w codziennych wyzwaniach. W czasie warsztatu uczestnicy będą mieli okazję poznać wady i zalety coachingu i niedyrektywnego podejścia, a także wymienić się doświadczeniami ze swoich wyzwań w pracy lidera czy Test Managera.

Uwaga: najwyżej oceniony warsztat na Quality Excities 2016.

——————————————————————————————–

Agenda

Na początek: przedstawienie trenerów, zapoznanie uczestników i zebranie ich oczekiwań poprzez wykorzystanie jednej z technik coachingowych, omówienie agendy (30 min)

Część I: wprowadzenie w tematykę coachingu i coachingowego stylu zarządzania + krótka dyskusja na temat praktycznego zastosowania poznanych treści (40 min)

Przerwa (10 min)

Część II: Sztuka zadawania pytańwstęp teoretyczny + ćwiczenia w parach, a po ćwiczeniach wymiana doświadczeń (1h)

Przerwa (10 min)

Część III: Model GROW (lub inna metoda odpowiadająca oczekiwaniom uczestników) omówienie modelu + ćwiczenia w parach, a następnie wymiana doświadczeń i praktyczne zastosowanie metody (1h)

Podsumowanie: wyprowadzenie wniosków końcowych i ocena warsztatu (30 min)

Profil prelegenta: Karolina Trzcionka

Profil prelegenta: Małgorzata Dec

Profil prelegenta: Martyna Panek


Materiały z warsztatu: testwarez-materialy-dla-uczestnikow

Tagged under:
TwitterFacebookLinkedInGoogle+